אחיטל הוצאת ספרים

תחומי פעילות

הוצאת "אחיטל" פועלת בכמה מישורים:

כתיבת ספר מאל"ף עד ת"ו: כאשר אין חומר כתוב, אביבה מראיינת את האדם המעוניין בהוצאת סיפורו לאור. בדרך כלל מדובר ב-5 עד 10 פגישות באורך של כשעתיים. לאחר מכן הראיונות מוקלדים ומעובדים. בשלב הבא מרדכי עורך לשונית, מוסיף תמונות ומסמכים, ומעצב את הספר לפורמט הנדרש. החומר מועבר למרואיין לקריאה, תיקונים, השלמות והשמטות. לעתים נדרש לעבור על החומר כמה וכמה פעמים, עד שהלקוח מרוצה מהתוצאה ומאשר את העברת הספר לדפוס. במקביל, מרדכי מכין הצעה לעיצוב הכריכה. אם הלקוח מעוניין, אנו פונים לגרפיקאי לעיצוב מקצועי יותר. השלב הבא הוא הדפסה. אם מדובר במספר עותקים מצומצם הספר מודפס בדפוס דיגיטאלי, בהדפסת כמויות גדולות, אנו מפנים לדפוס אופסט. ניתן לקבל ספר בכריכה רכה או קשה, בהתאם לרצון הלקוח.

עריכת ספר: אנו מקבלים ספרים בכתב יד או בקבצי מעבד תמלילים. החומר מוקלד ונערך לשונית. המשך התהליך כמתואר בהוצאת ספר מאל"ף-ת"ו.

תרגום: במקרים מסוימים אנו מתרגמים מאנגלית לעברית. שניים מהספרים שתרגם מרדכי הם: "הנס השביעי" מאת ישראל קליינמן ו"נפל מהשמים" מאת סופי יהודה. בנוסף, אנו מתרגמים מאנגלית חומר טכני, בעיקר ספרי תיאור מבנה ופעולה של מכונות, מנועים, מדחסים וכדומה.

הפקה: לעתים אנו מקבלים חומר שאינו נדרש לעבור עריכה. במקרים אלו אנו מעבירים לפורמט הרצוי ומעבירים לבית הדפוס.

לקטורה: אנו מקבלים כתב יד להערכה ולחוות דעת.

כתיבת ספר אישי: בני הדור אשר הקימו את המדינה נמצאים בשלהי שנות השמונים שלהם. אנשים רבי מעש שבנו ארץ במו ידיהם. לרבים מהם יש סיפור חיים מעניין ובעל השראה. זה הזמן להעלות את סיפור חייהם על הכתב למען הדורות הבאים, לילדיהם, לנכדיהם ולניניהם על מנת שלא יאבד בתהום הנשייה.